P o l s k i e W i e ś c i

Sunday, March 3, 2013

Wólka Kosowska

Wólka Kosowska – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Lesznowola. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa warszawskiego. W miejscowości znajduje się centrum logistyczne firmy UPS oraz centrum handlu hurtowego.
  • 25 km od centrum Warszawy
  • Film na vimeo


Chińskie Centrum Handlowe w Wólce Kosowskiej to cztery potężne hale o powierzchni ok. 3 tys. metrów kwadratowych. To jedno z największych centrów handlu hurtowego w Polsce. Swoje hale mają tu Chińczycy, Turcy, Wietnamczycy. Ich łączna powierzchnia użytkowa to 150 tys. m kw. To tak jakby obok siebie stało 15 hipermarketów średniej wielkości.
Po likwidacji targowiska na Stadionie Dziesięciolecia wraca pytanie, co stało się z Wietnamczykami ze Stadionu? Kiedy zapadła decyzja o zamknięciu Jarmarku Europa, część z nich przeniosła się do Centrum Handlowego Wólka Kosowska, które powstało bez udziału kapitału polskiego. Kilkuhektarowa Wólka powoli staje się samowystarczalnym miastem, a gmina Lesznowola w ciągu kilku lat stała się jedną z najbogatszych w Polsce.

No comments:

Post a Comment